Продавець "СК -ТехнологіЇ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
28 відгуків
Системы точного земледелия и GPS мониторинга HansehofПосмотреть!

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (29.04).

СК-Технології
+380 (50) 323-21-19
+380 (96) 076-51-52
+380 (50) 442-81-31

Догляд та використання кондиціонерів у важкій техніці

Кондиціонер призначений для створення комфортних умов в кабіні, здійснює охолодження, вентиляція, осушення повітря. Робота кондиціонера заснована на фізичних явищах, що відбуваються при циркуляції хладагента (фреону) по замкнутому циклу зі зміною його агрегатного стану.

При стисненні газоподібного фреону компресором відбувається його нагрівання. У конденсаторі при охолодженні фреон переходить із газоподібного стану в рідкий. У випарнику фреон переходить з рідкого стану в газоподібний в результаті процесу кипіння. Повітря, що продувається через холодний випарник, охолоджується і подається в кабіну.

Даний кондиціонер відноситься до роздільно агрегатним установок (Split) компресорного типу і працює наступним чином: працюючий компресор всмоктує газоподібний холодоагент низького тиску (1,5-2кг/см2), стискає його до високого тиску 8-10кг/см2, при цьому холодоагент нагрівається до 80 С, і подається в конденсатор. Конденсатор примусово обдувається зовнішнім потоком повітря, що сприяє зниженню температури холодоагенту та переходу в рідкий стан. На виході конденсатора температура хладагента становить близько 50.. З нижнього штуцера конденсатора рідкий холодоагент надходить на вхід фільтра-осушувача , в фільтрі-осушувачі він очищається від сторонніх твердих частинок і звільняється від вологи. Фільтр одночасно служить резервуаром для тимчасового зберігання рідкого холодоагенту. Протягом холодоагенту контролюється за оглядового скла. За характером течії можна оцінити кількість холодоагенту в системі. З фільтра-осушувача рідкий холодоагент під високим тиском подається до терморегулирующему вентиля (ТРВ) випарника. В ТРВ мембранного типу дроселює рідкий хладагент через малий отвір, при цьому різко знижується тиск (приблизно до 1,5 – 2 кг/см2).

При такому тиску холодоагент починає кипіти (переходить з рідкого стану в газоподібний). Температура кипіння фреону R134A при такому тиску -4ºС. Випарник, охолоджується до такої температури. Повітря, що продувається вентилятором через випарник, охолоджується і подається в кабіну, а конденсована волога відводиться по трубці поза кабіни. Газоподібний фреон потрапляє через всмоктуючий штуцер в компресор. Холодильний цикл таким чином замикається.

У фільтрі-осушувачі вмонтований датчик низького і високого тиску, який відключає компресор при аварійному тиску.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ 

1). До роботи з кондиціонером допускаються особи, що вивчили даний РЕ і пройшли інструктаж з правил безпеки.

2). Обслуговування та ремонт включеного кондиціонера ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. 

3). Якщо в ході ремонтних робіт потрібно заміна складових частин кондиціонера, то слід враховувати, що система знаходиться під тиском. Уникайте влучення рідкого холодоагенту на шкіру, так як це призводить до обмороження і появи опіків.

4). Ремонтні роботи необхідно здійснювати у спеціальному одязі при наявності захисних окулярів, хімічно стійких рукавичок і респіратора.

5). Пари хладагента важчий за повітря, тому при витоку газів існує небезпека задухи. Необхідно добре провітрювати приміщення, в якому працюють з холодоагентом.

6). ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ очищати внутрішні частини системи кондиціонування гарячим паром. Використовувати для цього тільки азот або холодоагент R134а.

7). ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проводити зварювальні роботи на частинах холодильної системи або поблизу неї, так як нагрівання закритій холодильної системи може привести до поломки кондиціонера або вибуху.

8). При зіткненні з відкритим вогнем холодоагент R134а розкладається на шкідливі для здоров'я гази, про що необхідно пам'ятати і дотримуватися обережності у поводженні з ним.

Зауваження 

1.Кондиціонер працює тільки при працюючому двигуні комбайна. В процесі охолодження вологість всередині кабіни комбайна знижується, що запобігає запотіванню скла.

2.Робота кондиціонера більш ефективна при закритих дверях кабіни. Якщо кабіна комбайна надмірно нагріта, то рекомендується час від часу відкривати двері, щоб прискорити процес охолодження.

3.Якщо Ви працюєте на комбайні, але не користуєтеся кондиціонером протягом тривалого часу, рекомендується включати кондиціонер на деякий час кожні два тижні. В іншому випадку ущільнення валу

компресора може бути порушений під дією вібрації двигуна комбайна.

4.При появі будь - яких несправностей необхідно негайно вимкнути кондиціонер, щоб уникнути серйозної поломки. Рекомендується зв'язатися з сервісною службою для з'ясування причин неполадок

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ. 

Для досягнення оптимальних умов роботи і тривалого терміну служби кондиціонера необхідно регулярно проводити профілактичний огляд і технічне обслуговування.

Щоденне технічне обслуговування 

  1. очищення (продування) конденсатора стисненим повітрям;
  2. перевірка натягу клинового ременя приводу компресора;
  3. контроль появи сторонніх шумів при роботі елементів системи кондиціонування (компресор, ремінь компресора).

Щотижневе техобслуговування. (виконується спільно з ТО-1 комбайна)

  1. перевірка кількості хладагента з оглядового скла фільтра-осушувача. (для контролю кількості хладагента можливе застосування поплавця в фільтрі-осушувачі)
  2. очищення електромагнітної муфти стисненим повітрям.
  3. перевірка електричних контактів і підключення електромагнітної муфти.
  4. перевірка шлангів на наявність пошкоджень;
  5. а) візуальний контроль системи кондиціонування на предмет витоку хладагента, (поява масляних плям або масла на шлангах, в місцях з'єднання складових частин кондиціонера);

б) очищення випарника стисненим повітрям, для чого: зняти вставку з трьома направляючими на вході повітря з кондиціонера в кабіну;

― вставити шланг подачі стисненого повітря в отвір воздуховода, дотягнутися до батареї випарника (випарник берегти від пошкоджень)

― продути батарею випарника;

― після продувки батареї випарника вставку з напрямними поставити на місце;

― сміття, яке буде вийдуть з випарника, прибрати з піддону на даху кабіни за допомогою вологої ганчірки або видути стисненим повітрям.

Технічне обслуговування в зимовий період.

У зимовий період необхідно 1-2 рази на місяць включати кондиціонер на 5-7 хвилин (при працюючому двигуні) для змащування всіх частин кондиціонера, що запобіжить висихання ущільнень вала компресора.

УСУНЕННЯ МОЖЛИВИХ НЕСПРАВНОСТЕЙ. 

При своєчасному правильному технічному обслуговуванні, діагностиці та контролі якості роботи кондиціонера Ви можете уникнути позаштатних ситуацій і додаткових витрат на ремонт.

Рекомендується здійснювати періодичний візуальний контроль основних параметрів системи. У разі не регламентованих змін параметрів рекомендується скористатися послугами фахівця для повної діагностики роботи кондиціонера.

УВАГУ. При проведенні будь-яких ремонтних робіт, при яких проводиться розгерметизація системи охолодження, необхідно замінити фільтр – осушувач не рідше 1 раз на 18 місяців замінити фільтр-осушувач, при необхідності замінити масло в компресорі, заправити новим холодоагентом. 

Гарантія на кондиціонер становить 12 місяців з дня заправки.

Гарантія не поширюється на несправності, викликані неправильною експлуатацією, застосуванням рідин (масло, холодоагент) не передбачених цим посібником з експлуатації, і при наявності несанкціонованих втручань споживача, яких механічних пошкоджень деталей і вузлів.

Гарантійне обслуговування стосується виключно комплексних апаратів.

Гарантійному обслуговуванню не підлягають такі швидкозношувані деталі:

вентилятори / нагнітачі, осушувачі, клинові ремені, холодоагент і фільтри, типи фільтрів і фільтруючі матеріали, серводвигуни.

Гарантійне обслуговування не поширюється на:

настановні, монтажні та сервісні роботи, складання компонентів, роботи, пов'язані з нормальним зносом кондиціонера;

на роботи з технічного обслуговування і необхідні для них деталі і робочі матеріали.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner